Külkedisi masalını hatırlar mısınız? Hani mutlu bir kız üvey annesi ve kızları tarafından sürekli iş yaptırılarak odasına kapatılıyordu. Sonra da Ülkenin en önemli davetinde bile onu aşağılayarak evden dışarı çıkartmıyorlar ve sonunda yine iyilik kazanıyor, külkedisi güzelliği ile prensin kalbini çalıyordu. İşte o  masaldaki unutulmayacak sahneler arasında sizi en fazla etkileyen hangisidir?

1- Üvey annesi ve kardeşlerinin külkedisine işkence ettiği kısımlar.

2- Perinin külkedisini güzel bir prensese çevirdiği sahne.

3- Külkedisinin saat 12’yi vurduğunda balodan kaçış sahnesi.

4- Prensin camdan ayakkabıyı külkedisinin ayağına giydirdiği sahne.

YORUMLAMALAR

Tüm olaylara daha yakından bakıldığında seçtiğiniz sahne, sizin kişiliğinizdeki en zayıf noktayı ya da en büyük kusuru gösterir. Çünkü hayatınızdaki ana tema aslında okuduğunu masallarda, kitaplarda, izlediğiniz filmlerde sizi en çok etkileyen kısımdır. Haydi yorumlayalım,


1- Üvey annesinin elinden eziyet çeken külkedisi sahnesinden etkileniyorsanız,
Bu sahne acıma duygusu uyandırır, ancak acımanın altında büyüklük ve gurur duyguları vardır. İnsan hayatta iki role girebilir. Mazlum ya da mağdur. Sİz mağduru seçen tarafsanız bile kendinizi birisinden üstün görmenizi sağladığı için hatırlamanız olası. Çünkü birinin karşısında mağdur konumda olmak içinizde bazı duyguları bastırmak ve onlar ile başedememekten ileri geliyor olabilir. DAime birilerinden üstün tarafta olmak istemek, şefkatli ve acıyan gözlerle yukarılardan bakmak iyi bir özelliktir ama onlara daima tepeden bakmayı alışkanlık haline getirmeyin.
2- Peri tarafından prensese çevrilen külkedisi:
Sihirli değneğin bir hareketi külkedisini güzel bir prensese çevirir ve dünyasını değiştirir. Ama gerçek dünyada işler hiç de bu kadar kolay değildir. Sizin en büyük hatanız gerçek hayattaki sorunları görmezden gelmeniz ve plansızlığınız. Burada, yarattığınız sorunlardan sizi kurtarmak için sihirli değneğini sallayacak bir iyilik perisi olmadığını unutmuşa benziyorsunuz. Gerçek hayata hoşgeldiniz…
3- Camdan ayakkabısını düşüren külkedisi:
Bu sahne, sizin başkalarına muhtaç yanınıza hitap etti. Kendinizi saat 12’yi vurduğu zaman koşarak kaçarken ve arkanızda sadece sorunlar ve cevaplanmamış sorular bırakırken görebilirsiniz. Kısa vadede arkanızda bıraktıklarınızı daima başkalarının temizlemesini beklemek kolay görünebilir ama günün birinde gerçeklerle yüzleşmeniz gerekecektir. ASlında düşüren de toplayan da yine siz olacaksınız. Sorumluluklarınızı bir daha gözden geçirin.
4- Prensin ayakkabıyı giydirdiği sahne:
Hemen herkes mutlu sonlara bayılır ve siz bu konuda çoğunluğa dahilsiniz. İşte sizin sorununuz burada. Basit, normal ve sıradan olan şeylerle çok kolay mutlu olabiliyorsunuz. Hayattan tek beklentiniz sıradan bir iş, sıradan bir maaş, sıradan arkadaşlar, sıradan bir aile, sıradan çocuklar… Sizi özgün yapan özelliklerinizi keşfetmek için biraz daha fazla gayret sarf etmelisiniz. Öyle hissetmiyor bile olsanız siz özelsiniz. İçinizdeki değeri keşfedin.