HASTALIKLARIN DUYGUSAL SEBEPLERİ

Kişi geçmişi geride bırakmayı başaramadığında tüm yaşam enerjisini bu uğurda harcarken, acı dolu bir hayatı kendi kaderi sanır. Bu seminerimizde geçmişin travmatik yaşam olaylarını, bu temaları bulup ortaya çıkarma metodlarının canlı uygulamalarını ve olası çıkış yollarını canlı  olarak sahneye taşıdık. Bazı özel mindfulness uygulamaları ile zihni kontrol etmeyi, Aile dizimi uygulamaları ile aile ilişkilerimizi çözümlemeyi öğrendik. Yeri geldi gözyaşlarına boğulduk, yeri geldi beraber güldük. Psikolojinin eğitici bir dille ve uygulamalar ile sahneye konmasının bu mütşih deneyimini hep birlikte yaşadık. Siz de yeni atölyeler için bizlere ulaşabiliriniz.

KİTAPLAR

Kişi geçmişi geride bırakmayı başaramadığında tüm yaşam enerjisini bu uğurda harcarken, acı dolu bir hayatı kendi kaderi sanır. Geçmişten getirilen travma ile yaşayan kişi şimdiki zamana sağlıklı odaklanamaz, her zaman geçmişin yüklerini taşırlar.

Duygusal sebepler hastalığa dönüşmeden çok önce, sevgisizliğin getirdiği yıkıcı sonuçları, değersizliğin ağır bedellerini ve üzüntülerin bizi nasıl ilmek ilmek bir sona götürdüğünü, hiç düşündünüz mü? Sevginin ve huzurun yerini hastalık almasın diye, “Her şey için geç olmadan”, biz bu kadarını yaptık…

Anne olmanın yolu nesilden nesile fısıldanan gizemli bir ezgiyi ruhta duyabilmek, yüreğine işlenmiş içgüdüyü bulabilmektir. Bu kitap nasıl daha iyi bir anne ve kadın olabilirimi değil, içimdeki daha iyi bir anneyi nasıl ortaya çıkarabilirimi sorgulamanıza yardımcı olur.