Eray Hacıosmanoğlu

Aile Danışmanı -Toplum Bilimci

Araştırmacı Yazar

Aile Dizimi ve Mindfulness Uzm.

 

YAZDIĞI KİTAPLAR

Mahfuz, Bir Uyanış Çağrısı

Geçmişin Travmalarından Kurtulmak

Hastalıkların Duygusal Sebepleri

 

 

Eğitimler

Atatürk Ünv. Toplum Bilimi / Sosyoloji

Aydın Üniversitesi Aile Danışmanlığı Eğt.

Psikanalitik Psikodinamik Psikoterapi Eğt.

Aile Dizimi Uygulayıcısı Uzmanlık Eğitimi / Psikanalist Swagito R. Liebermeister & Dr. Ayçe Tamer

Mindfulness Akademi Eğitmenlik eğitimi

Beykent Ünv. Grafik ve İletişim Tasarım

Başkent Ünv. Evlilik Aile ve Çift Danışmanlığı / Aknet Akademi

 

 

 

Açıklama:

İlk üniversitesi Beykent Ünv. Grafik ve İletişim Tasarımıdır. Sonrasında yabancı ülkelere yaptığı seyahat ve çekimlerin de etkisiyle İktisat Fakültesi Uluslar Arası İlişkiler bölümüne girmiş, bitirmek üzereyken çalışmaları toplum bilimi ve psikoloji alanına kayması sebebiyle bırakıp Atatürk Ünv. Topum Bilimi – Sosyoloji Lisans eğitimine geçmiş ve tamamlamıştır. Aile Danışmanlığı eğitimini ilk önce ‘Evlilik ve Çift Danışmanlığı kapsamında Başkent Ünv. Aknet Akademiden alıp tamamlamış, sonrasında da Aydın Üniversitesi’nden de bakanlık içeriğine uygun olarak tamamlamıştır.

 

Eray aynı zamanda dünyaca ünlü Svagito Liebermeister adında Alman terapistten Aile Dizimi uygulayıcı uzmanlık eğitimi almıştır. Svagito, Terapi ile meditasyonu birleştirmiş, Aile Diziminin mucidi Bert Hellinger’in ritüelinden feyz alarak geliştirdiği yöntemlerin bugün en başarılı uygulayıcısı olarak anılmaktadır. Bununla birlikte Doktor ve Aile Dizimi Terapisti Dr. Ayçe Tamer’den 3 yıl boyunca uygulamalı Aile Dizimi eğitimi uygulamalı olarak almış ve yıllardır bu alanda kendi çalışmalarını yürütmektedir. Eray aynı zamanda Mindfulness Akademi Hocalarından uzun süreli Eğitmenlik eğitimi alarak Mindfulness Eğitmeni olmuştur.

Türkiye’nin en önemli reklam ajanslarında Sanat Yönetmenliği yaparak marka oluşturma, iletişim dili ve tasarım ve uygulama süreçlerinde ustalaştı. Bir Medya kuruluşunda Genel Kültür Dergisi başta olmak üzere bir çok kurumun başında yıllarca sanat yönetmenliği yaparak, Yayınevi, Genel Kültür Radyosu gibi tüm kültürel alanlarda çalışmalar, içerikler, dergiler ve kitaplar hazırladı. Kültürel birikiminin en önemli adımını bu çalışma yılları oluşturdu. Aynı zamanda uzun yıllar kendi ajansında Yönetmenlik yaparak klipler, reklam ve tanıtım filmleri çekti.

 

Eray, 2015 yıllarında zeminini hazırladığı T.C. Özel Psikosanat Aile ve Psikolojik Danışma Merkezinin kurucusu ve yöneticisidir. Uzman Klinik Psikolog, Psikoterapist ve Aile Danışmanları ile bireysel ve ailelere yönelik Psikolojik destek hizmeti vermektedir.

Bir uyanış Çağrısı, Mahfuz; Hastalıkların Duygusal Sebepleri ve Geçmişin Travmalarından Kurtulmak adında kitapların da yazarıdır.

Eray şuanda psikoloji ve toplum ile ilgili yeni kitaplar yazıyor,  araştırmalar yapıyor, seminerler, tv programları, atölyeler ve eğitimler düzenleyerek, merkezindeki uzmanlar ile birlikte topluma fayda sağlamaya devam ediyor.