Eray Hacıosmanoğlu

Araştırmacı Yazar – Yönetmen

Aile Dizimi ve Mindfulness Uzm.

 

 

YAZDIĞI KİTAPLAR

Geçmişin Travmalarından Kurtulmak

Hastalıkların Duygusal Sebepleri

 

 

 

Eğitimler

Beykent Ünv. Grafik Tasarım

Atatürk Ünv. Sosyoloji

Mindfulness Akademi Eğitmenlik eğitimi

Aile Dizimi Uygulayıcısı Eğitimi / Swagito R. Liebermeister & Dr. Ayçe Tamer

Psikanalitik Psikodinamik Psikoterapi Eğt. / Klinik Psikolog ve Psikoterapist Zeynep Dizmen (3 yıl)

Başkent Ünv. Evlilik Aile ve Çift Danışmanlığı / Aknet Akademi

Başkent Ünv. Yaşam Koçu eğitimi / Aknet Akademi

 

 

 

Açıklama

İlk üniversitesi Beykent Ünv. Grafik Tasarımıdır. Sonrasında İktisat Fakültesi Uluslar Arası İlişkiler bölümünü bitirmek üzereyken bırakıp Atatürk Ünv. Sosyoloji Lisans eğitimine başlamış ve bitirmek üzeredir. Türkiye’nin en önemli reklam ajanslarında Sanat Yönetmenliği yaparak marka oluşturma, iletişim dili ve tasarım ve uygulama süreçlerinde ustalaştı. Bir Medya kuruluşunda Genel Kültür Dergisi başta olmak üzere bir çok kurumun başında 6 yıl sanat yönetmenliği yaparak, Yayınevi, Genel Kültür Radyosu gibi tüm kültürel alanlarda çalışmalar, içerikler, dergiler ve kitaplar hazırladı. Kültürel birikiminin en önemli adımını bu çalışma yılları oluşturdu. Aynı zamanda uzun yıllar kendi ajansında Yönetmenlik yaparak klipler, reklam ve tanıtım filmleri çekti. Eray, Psikosanat markası adında T.C. Özel Psikosanat Aile ve Psikolojik Danışma Merkezinin kurucusu ve yöneticisidir. Hastalıkların Duygusal Sebepleri ve Geçmişin Travmalarından Kurtulmak adında iki kitabın da yazarıdır. Aynı zamanda Aile Dizimi Uzmanıdır.

Mindfulness Akademi Hocalarından uzun süreli Eğitmenlik eğitimi alarak Mindfulness Eğitmeni olmuştur. Başkent Ünv. Aknet Akademi’den Evlilik ve Çift Danışmanlığı eğitimiyle birlikte Yaşam Koçu eğitimi almıştır.

Eray aynı zamanda dünyaca ünlü Svagito Liebermeister adında Alman terapistten Aile Dizimi eğitimi almaktadır. Svagito, Terapi ile meditasyonu birleştirmiş, Aile Diziminin mucidi Bert Hellinger’in ritüelinden feyz alarak geliştirdiği yöntemlerin bugün en başarılı uygulayıcısı olarak anılmaktadır. Bununla birlikte Doktor ve Aile Dizimi Terapisti Dr. Ayçe Tamer’den 3 yıl boyunca uygulamalı Aile Dizimi eğitimi almış ve halen birlikte açılım yapmaya devam etmektedir.

 

Eray şuanda psikoloji alanıyla ilgili yeni kitaplar yazıyor, uzmanlarıyla araştırmalar yapıyor, seminerler, atölyeler ve eğitimler düzenleyerek çalışmalarına devam ediyor.