Ne bebek arabasıymış arkadaş? Bir hamilenin neden ilk alacakları arasında bu araba geliyor anlamış değilim. Hele bu kadar özellik yüklenipte sürekli araştırılıyor olmasını daha da anlamış değilim. Osu busu püsürü gibi özellik terimlerini ben bilmiyorum, zaten bir çok özelliğini kullanabileceğinizi de sanmıyorum. Şu resimdeki gibi tertemiz birşeyi hepimiz isteriz elbet, ancak sonra bunu temizleyemeyeceğimiz için kullanamaz, zaten kapanmadığı için evin hiçbir yerine sığdıramaz salonun ortasına süs diye koyarız artık.  O yüzden hem tecrübe hem de gerçekten işe yarar birkaç şeyinden bahsedeceğim size.

Babaların da hamilelik esnasında tek ilgi alanlarına giren nokta bebek arabası olunca bu kadar mühim oluyor sanırım bu işler. Gidersin birine bakarsın alırsın yoook. En güzeli, en yükseği, en özelliklisi… 3 tekeri 4 tekeri, portatif bebek arabası, travel sistembebek arabası, baston bebek arabası, bebek pusetleri, bebek arabası modelleri… Sonra gelsin markalar.. Chicco bebek arabası, Kraft bebek arabası, yok yok en iyisi mamas papas… Yorumlar yorumlar yorumlar…. Bence şöyle ki herkes kendi hayatına baksın derim ben. Ne bekliyorsunuz bir bebek arabasından? Sizin ne gibi ihtiyaçlarınız olacak? Bunları belirleyin bir önce.

 1. İhtiyaç ise sizin için… Mesela çocukla markete, bakkala , pazara giderim ben diyorsanız mutlaka hem alt sepeti olsun hem de tutarak sürdüğünüz yerleri açık olsun. Yani iki kollu olsun ki oraya poşetleri takabilin. Bunu düşünmemiştiniz değil mi? Bence önemli…
 2. Hem puset takılsın hem araba olsun diyorsunuz ya ona katılıyorum. Aslında bu işi biraz büyütüyor. O nedenle yatabilir portatif bir araba alıp üstüne de bir puset takmak bence daha mantıklı. Çünkü ilk dönem bebekler kocaman arabanın içinde değil o pusetin içinde yaşıyor.
 3. Çok fazla karmaşık parçalarının olmasına inanın gerek yok. Gün geldikçe hepsi alınır. 1 yaşından sonra oturacağı koltuğu o zaman alırsınız. Şimdilik ihtiyaçlarınızı alın yeter.
 4. Bir de çift yön tek yön durumu var. Şöyle ki bebekler ilk dönem ille de anne der. Öyle bakına bakına gezmeyi pek sevmez. Hayalleriniz yıkılmasın istiyorsanız size doğru bakacak birşeyler bakın.
 5. Öyle kocaman, Mercedes gibi olmasına gerek yok. Aksine onu koyacak yeriniz yoksa alışveriş merkezlerinde gezmekten başka hiçbir işe yaramıyor. Ne araba bagajına ne de evin bir köşesine sığıyor.
 6. Biraz sağlam bir şey olsun ki bebiş çok sarsılmasın. Ancak en sağlamına, en markalısına gerek yok. Neden? Araba ile avm lere gidecekseniz yollar düz çocuk sarsılmaz, araba ile dağa taşa bayıra gidecekseniz hangi araba oraya dayanır?
 7. Fikrim ağırlığı mutlaka göz önüne alınmalı. Çünkü onu merdivenlerden indirme bindirme işi hep sizde.
 8. 3 teker mi 4 teker mi? Bir gidin deneyin hangisinin kullanımı size kolay gelirse. Bütün özellikleriniz tutarsa bu en önemsizi.

İŞte size Kate Middleton’un tercihi… Varsa bir sarayınız alınız 🙂

 

E o zaman napalım diyorsanız. İhtiyaç listesi çıkartın. Yatırımlık kendinize bir ürün almıyorsunuz. Sadece çocuğunuzun ve sizin ihtiyacınızı karşılamak adına bir parçalık bir araba bu. Büyütmeyin bu kadar gözünüzde. Okumayın yorumları. Orda milyon çeşit insan var, alanı da alamayanı da… NE biliyoprsunuz kim kimdir? Önemli olan siz ve sizin durumunuz. Şimdi tüketim çılgınlığının gözünüzü boyamasından acil olarak kurtulun ve sorun kendinize.

 1. Benim bunlar için ayıracak bütçem ne?
 2. Ulaşımlarımı sağlarken toplu ulaşım mı araba mı kullanıyorum? Ona göre indirme bindirme kolaylığım olsun.
 3. Arabam var ise bir puset olsun, arabam yoksa bebek arabası değil öncelikle bir kanguru – babysling tarzı birşeyde işimi görebilir.

Benim kullandığım ve en kolay basiti chicco lite way. Hem pratik hem kolay hem üstüne ayrıca puseti taktım hem yatıyor hem kalkıyor hem baston hem travel.